Novinky
termokošík COOLBAG TescomaOboustranná pánev PRESTO je prvotřídní dvoudílná pánev pro snadné a rychlé oboustranné smažení a dušení pokrmů.

Miska FUSION Diet RevolutionTescomaMiska FUSION Diet Revolution je jedinečná silikonová miska s poklicí vynikající pro přípravu dietních pokrmů v páře a zapékání dietních pokrmů v troubě.

Cestovní termohrnek Constant TescomaTermohrnek Constant může být uvnitř plný horké kávy nebo čaje, navenek však zůstane příjemně chladivý. Termohrnek Tescoma zaujme na první pohled moderním vzhledem a chytrými detaily.
 
E-shop Tescoma
E-shop eTescoma.cz - internetový obchod nabízející špičkové nádobí a potřeby do kuchyně Tescoma
 
Vychytávky Tescoma
Tvořítka na zmrzlinová lízátka Bambini TescomaKeramická pánev ecoPRESTO Signal je prvotřídní kuchyňská pánev s keramickým antiadhezním povlakem se zvýšenou odolností vůči vysokým teplotám, tepelným šokům i mechanickému opotřebení.

Dětská láhev s brčkem BAMBINIDětská láhev s brčkem BAMBINI je dětská láhev s pružným silikonovým brčkem a těsněním, stupnicí pro snadné odměřování a klipsou pro zavěšení.

 
E-shop VařTo.cz
Nový projekt VarTo.cz byl spuštěn 27. července 2011. Navštivte e-shop VařTo.cz, který Vám přináší širokou nabídku nádobí a potřeb do kuchyně.
 

Přehled tlakových hrnců Tescoma

Tlakové hrnce Tescoma lze jednoduše rozdělit do dvou základních řad, které se liší ve způsobu provedení, funkčností a cenou.

 • 1. řada - vyšší řada tlakových hrnců s bajonetovým uzávěrem, regulací tlaku a až 4. nezávislými ventily
 • 2. řada - tradičních kompaktní tlakové hrnce se dvěma nezávyslými ventily

  tlakáče Tescoma
  Vyšší řadu tlakových hrnců tvoří trojice hrnců Prominent, Impression a Bio Exclusive. Hlavní rozdíl oproti nižší řadě je v odlišném uzavírání, které je v tomto případě řešeno bajonetovým uzávěrem. Myslím si, že se s tímto uzávěrem na tlakových hrncích mnohem lépe a pohodlněni manipuluje. Jen uchopíte poklici tlakového hrnce, položíte ji na hrnec a pootočíte, poklice se bezpečně uzavře. Druhým hlavním rozdílem je tzv. "bio vaření", což znamená, že lze regulovat tlak v tlakovém hrnci. Na maso či zeleninu použijeme jiný tlak, což přispívá k zachování přirozené chuti a nutričních hodnot. Vyšší řada tlakových hrnců tescoma Bio Exlusive, Impression, Prominent pracuje s vyššími tlaky než tlakové hrnce Comfort a Magnum, což výrazně zkrátí dobu potřebnou k uvaření pokrmu a ušetří nám tím pádem také peníze. Samozřejmostí u této řady jsou i 4 bezpečnostní pojistky, které nám zaručí absolutní jistotu bezpečí.

  Do druhé nižší řady patří tlakové hrnce Magnum a Comfort . Jako všechny tlakové hrnce tescoma jsou i tyto vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli 18/10. K vysokému standardu samozřejmě patří i masivní třívrstvé sendvičové dno, které nám zaručí úsporu energie, což je dosaženo tím, že můžeme vařit při nižším výkonu a navíc můžeme sporák s předstihem vypnout. Teplo je sendvičovým dnem lépe a rovnoměrně vedeno po celé ploše a potraviny se nepřipalují. Úchyty obou tlakových hrnců Magnum i Comfort jsou vyrobeny z odolného plastu, který při správném používáním nepálí. Jak tlakový hrnec tescoma Magnum tak i Comfort jsou vhodné pro všechny typy sporáků - plynové, elektrické, sklokeramické i indukční. O bezpodmínečnou bezpečnost při vaření dbají dva na sobě nezávislé ventily - pracovní a bezpečnostní. Ty kteří mají z tlakových hrnců obavu, můžeme ubezpečit, že tescoma žádnou mimořádnou událost se svými tlakovými hrnci doposud neřešila.

  Stručný popis tlakových hrnců


  Tlakový hrnec Prominent


  tlakový hrnec Tescoma
  Tlakový hrnec Prominent je ideální pro rychlou a současně šetrnou přípravu pokrmů, umožňuje vaření při nízkém nebo vysokém tlaku. Tlakový hrnec Prominent je vyroben z prvotřídní nerezavějící oceli 18/10 a je vybaven 4 pojistkami a masivními úchyty pro bezpečné použití. Kompaktní konstrukce tlakového hrnce přináší úsporu místa při vaření i skladování. Prominent Tescoma má třívrstvé sendvičové dno vhodné pro všechny typy sporáků. Tlakové hrnce jsou vybaveny masivní úchyty, které jsou z kvalitních odolných plastů a při správném použití nepálí. Záruka 5 let.
  Pracovní tlaky v tlakovém hrnci PROMINENT
  - při vaření v poloze 1 je 0,55 bar
  - při vaření v poloze 2 je 0,90 bar

   

  tlakový hrnec Tescoma
  Souprava tlakových hrnců PRESTO DUO obsahuje dvě nádoby 4.0 + 6.0 l a univerzální poklici. Tlakové hrnce jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli, umožňují vaření pří nízkém nebo vysokém tlaku, jsou ideální pro rychlou a současně šetrnou přípravu pokrmů. Tlakové hrnce jsou vybaveny 4 pojistkami pro bezpečné použití a opatřeny masivními rukojeťmi. Třívrstvé sendvičové dno je vhodné pro všechny typy sporáků – plynové, elektrické, sklokeramické a indukční.3 roky záruka.
  Tlakový hrnec PRESTO je připravovanou novinkou na měsíc září!

  Tlakový hrnec Bio Exclusive +

  tlakový hrnec Tescoma
  Tlakový hrnec BIO EXCLUSIVE + Tescoma je nástupcem legendární řady tlakových hrnců Bio Exclusive, která již řadu let přináší do českých domácností snadné, rychlé a bezpečné vaření. Tlakové hrnce disponují všemi moderními a bezpečnostními prvky. Tlakový hrnec Bio Exclusive + DUO umožňuje vaření při nízkém nebo vysokém tlaku, což přispívá k zachování výrazné přirozené chuti a nutričních hodnot pokrmů. Tomuto způsobu vaření se říká „bio vaření“. Odtud název tlakového hrnce. Nádoby hrnců jsou opatřeny stupnicí pro snadné odměřování tekutin. Vysoký tlak využijete při vaření masa, nižší naopak při vaření ryb, zeleniny, luštěnin či polévek.Pracovní tlaky v tlakových hrncích Bio Exclusive + DUO
  1.poloha – Nízký tlak - 0,65bar
  2.poloha – Vysoký tlak – 1,05bar

  Pro výrobu tlakového hrnce Bio Exclusive + se používá vysoce jakostní nerezová ocel 18/10. Chrom-niklová ocel je nejvhodnějším a dnes již nejpoužívanějším materiálem pro nerezové nádobí (18% chróm, 10% nikl).Silné třívrstvé sendvičové dno se postará o úsporu energie – vaření probíhá výrazně rychleji i při nižším výkonu sporáku. Sporák je možné vypnout s předstihem ještě před skončením vaření. Vnější průměr dna tlakového hrnce je 18 cm.

  Tlakový hrnec GREEN CONTROL


  tlakový hrnec Tescoma
  Tlakový hrnec Green Control Tescoma je vybaven indikátorem GREEN CONTROL pro přesnou kontrolu tlaku uvnitř nádoby. Ke všem moderním bezpečnostním prvkům, tak přibývá další, který usnadní práci a přispěje k lepší chuti připravovaných pokrmů.

  Tlakový hrnce Green Control je novinkou září 2011

  Tlakový hrnec Green Control umožňuje vaření při nízkém či vysokém tlaku, což přispívá k uchování přirozené chuti a nutričních hodnot pokrmů. Vysoký tlak využijete například při vaření masa, nižší naopak při vaření zeleniny, ryb, luštěnin či polévek. Tlakový hrnec Green Control je standardně opatřen 4 pojistkami pro bezpečné použití (pracovní ventil, bezpečnostní ventil, otvor v lemu víka a pojistka proti nechtěnému otevření).
  Pracovní tlaky v tlakovém hrnci Green Control
  1.poloha – Nízký tlak - 0,6 bar
  2.poloha – Vysoký tlak – 1,0 bar

  Tlakový hrnec Comfort

  tlakový hrnec Tescoma Tlakový hrnec Comfort je oblíbená klasická konstrukce tlakového hrnce kloubící moderní design a špičkovou kvalitu. Tlakový hrnec Comfort je vyroben z kvalitní nerezavějící oceli 18/10, má extra silné sendvičové dno a masivními úchyty, které nepálí. Tlakový hrnec Tescoma vyniká pro snadné a bezpečné použití a údržbu - vysoká spolehlivost. Je vhodný na všechny typy sporáků – plynové, elektrické, sklokeram a indukční. Tlakový hrnec Comfort je vybaven 2 ventily, pracovním a bezpečnostním. Má vnější povrchovou úpravu - mat. Záruka 5 let.
  Pracovní tlak v nádobě během vaření je 0,54 bar.

  Tlakový hrnec Magnum

  tlakový hrnec Tescoma Tlakový hrnec Magnum má oblíbenou klasickou konstrukci tlakového hrnce z vysoce kvalitní nerezavějící oceli 18/10. Má extra silné sendvičové dno a masivními úchyty, které nepálí. Vyniká pro snadné a bezpečné použití a údržbu, vysoká spolehlivost. Tlakový hrnec Magnum je vhodný na všechny typy sporáků – plynové, elektrické, sklokeramické a indukční. Tlakový hrnec je vybaven 2 ventily, pracovním a bezpečnostním. Jeho vnější povrchová úprava - vysoký lesk. Záruka 5 let.
  Pracovní tlak v nádobě během vaření je 0,54 bar.


  Bezpečnostní ventily tlakových hrnců

  Pracovní ventil reguluje nízký a vysoký tlak, průběžně vypouští přebytečnou páru a po ukončení vaření vypouští z hrnce veškerou páru.
  Bezpečnostní ventil funguje jako pojistka při zanesení pracovního ventilu. V případě, že během vaření pára přestane unikat z pracovního ventilu a začne intenzivně unikat z ventilu bezpečnostního, hrnec ihned odstavte. Po vychladnutí hrnec otevřete a vyčistěte pracovní ventil.
  Indikuje dosažení pracovního tlaku v nádobě a současně zabraňuje nechtěnému otevření poklice dokud z tlakového hrnce neunikne veškerá pára a tlak.
  Tlaková pojistka - otvor v lemu poklice
  Pokud dojde k zanesení pracovního i bezpečnostního ventilu současně, tlak v hrnci vytlačí silikonové těsnění otvorem v lemu poklice, čímž dojde k okamžitému snížení tlaku a úniku páry.

  Doporučujeme nákup v těchto e-shopech:

  Koupit tlakové hrnce Tescoma