Novinky
termokošík COOLBAG TescomaOboustranná pánev PRESTO je prvotřídní dvoudílná pánev pro snadné a rychlé oboustranné smažení a dušení pokrmů.

Miska FUSION Diet RevolutionTescomaMiska FUSION Diet Revolution je jedinečná silikonová miska s poklicí vynikající pro přípravu dietních pokrmů v páře a zapékání dietních pokrmů v troubě.

Cestovní termohrnek Constant TescomaTermohrnek Constant může být uvnitř plný horké kávy nebo čaje, navenek však zůstane příjemně chladivý. Termohrnek Tescoma zaujme na první pohled moderním vzhledem a chytrými detaily.
 
E-shop Tescoma
E-shop eTescoma.cz - internetový obchod nabízející špičkové nádobí a potřeby do kuchyně Tescoma
 
Vychytávky Tescoma
Tvořítka na zmrzlinová lízátka Bambini TescomaKeramická pánev ecoPRESTO Signal je prvotřídní kuchyňská pánev s keramickým antiadhezním povlakem se zvýšenou odolností vůči vysokým teplotám, tepelným šokům i mechanickému opotřebení.

Dětská láhev s brčkem BAMBINIDětská láhev s brčkem BAMBINI je dětská láhev s pružným silikonovým brčkem a těsněním, stupnicí pro snadné odměřování a klipsou pro zavěšení.

 
E-shop VařTo.cz
Nový projekt VarTo.cz byl spuštěn 27. července 2011. Navštivte e-shop VařTo.cz, který Vám přináší širokou nabídku nádobí a potřeb do kuchyně.
 

Tlakové hrnce Prominent


Tlakové hrnce od Tescomy šetří váš čas a peníze, navíc zachovávají přirozenou chuť upravovaných potravin. Tescoma, tradiční český výrobce kuchyňských potřeb, přináší na trh novou řadu tlakových hrnců Prominent. Tlakové hrnce Prominent jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli a umožní vaření při nízkém nebo vysokém tlaku, přesně podle toho, co vám bude vyhovovat. Jejich bezpečné použití zajišťují čtyři pojistky, navíc mají masivní úchyty. Díky třívrstvému sendvičovému dnu se mohou tlakové hrnce Prominent používat na všech typech sporáků - plynových elektrických i indukčních. A protože Tescoma si je naprosto jistá kvalitou svých výrobků, poskytuje na tlakové hrnce nadstandardní záruční lhůtu pěti let.

tlakový hrnec prominent Tescoma

Vybírat velikost tlakového hrnce bychom měli podle toho, nejen pro kolik lidí vaříme, ale i podle úložných možností naší kuchyně. Tescoma nabízí dvě velikosti - Tlakový hrnce Prominent o objemu 4 litry za doporučenou cenu 2 399,-Kč a tlakový hrnec Prominent o objemu 6 litrů za 2 599,-Kč. Výhodně si lze pořídit kombinaci pod názvem Prominent Duo - obsahuje dvě nádoby ve zmiňovaných objemech, navíc však s univerzální poklicí, která padne oběma tlakovým hrncům za 3 599,-Kč.

tlakový hrnec prominent Tescoma
Ilustrativní obrázek: Tlakový hrnec Prominent Tescoma


Jak dlouhá byla vůbec cesta, kterou prošel dříve nazývaný Papinův hrnec?

První zmínka o tlakových hrncích pochází ze severní Afriky z 2. století n. l. Za pravého „otce“ tlakového hrnce můžeme však považovat Denise Papina, francouzského vědce. Papinův hrnec sestrojil v roce 1679 a používal nejdříve v laboratoři, později našel uplatnění v průmyslových provozech. Až v minulém století začal být „papinův hrnec“ využíván k přípravě pokrmů. A to ze zcela prozaických důvodů. Lidé si uvědomili, že používáním tlakového hrnce šetří palivo, doba vaření se podstatně zkracuje a upravované potraviny si zachovávají svou chuť. Celkem obstojné důvody, proč si pořídit tlakové hrnce Prominent, nemyslíte?

Jak funguje tlakový hrnec?

Je to tlustostěnný hrnec, navíc v případě tlakového hrnce Prominent opatřen třívrstvým dnem, ve kterém se vaří za vyššího tlaku než je ten běžný atmosférický. Díky němu se dosáhne větší teploty vaření (120 - 130 °C) a tudíž rychlejší úpravy pokrmu, jež si uchová původní aroma, chuť i nutriční hodnotu.

Jak koupit ten správný tlakový hrnec?

Tlakový hrnec by měl být z ušlechtilé oceli, mít více než dvě pojistky, vyhovovat velikostně našim potřebám, dát se mýt v myčce, vyhovovat sporáku v domácnosti a mít dostatečnou záruční lhůtu.

tlakový hrnec prominent Tescoma
Ilustrativní obrázek: Tlakový hrnec Prominent Tescoma


Proč se někteří lidé bojí používat tlakový hrnec?

Mnozí z nás mají ještě „zasunuto“ v paměti, jak babičce či mamince vybouchlo jídlo vařené v tlakovém hrnci a oběd skončil v lepším případě jen na stropě kuchyně. Tato nehoda by se již v dnešní době při použití kvalitních tlakových hrnců a za dodržení návodu k použití opravdu stát neměla. Tlakové hrnce Prominent mají čtyři bezpečnostní pojistky, lze v nich vařit při vysokém (poloha 2 = 0,90 bar) i nízkém tlaku (poloha 1=0,55 bar). Jsou opatřeny pojistkou proti nechtěnému otevření a masivními úchyty, o které se rozhodně nepopálíte. Samozřejmostí je silikonové těsnění. Nezapomeňte však, že díky tlaku obsah hrnce nabude a měl by se tedy plnit maximálně do 2/3.

Kolik času budeme potřebovat na uvaření potravin v tlakových hrncích Prominent?

U každého balení je přibalen návod, jak tlakový hrnec používat, spolu s orientačními časy. Tak například svíčková se vaří 30-40 minut, vepřové ovarové kolínko 25-30 minut, skopová kýta 30 minut, slepice 15 minut, brambory nebo zelí jen 7 minut. Nezapomínejme však, že pro každou potravinu je dobré použít rozdílný tlak - proto mají hrnce Prominent dvě velikosti tlaku.

Popis tlakových hrnců Prominent firmy Tescoma

Tlakový hrnec PROMINENT je vyroben z prvotřídní nerezavějící oceli, díky moderní kompaktní konstrukci šetří místo při vaření i skladování. Třívrstvé sendvičové dno má vynikající termoakumulační vlastnosti, které přispívají k úspoře energie. Vaření v tlakovém hrnci Prominent probíhá rychleji a při nižším výkonu sporáku, který je možné vypínat s předstihem ještě před ukončením vaření. Masivní úchyty tlakového hrnce jsou vyrobené z kvalitních odolných plastů a při správném použití nepálí. Tlakový hrnec Tescoma má 4 pojistky pro bezpečné použití, červeně označenou pojistku proti nechtěnému otevření. Snadno se otvírá. Nádobu lze mýt v myčce a vařit v nich lze na všech typech sporáků - plynovém, elektrickém, sklokeramickém a indukčním. Výrobce Tescoma poskytuje na tlakové hrnce Prominent 5 let záruku.

Pracovní tlaky v tlakovém hrnci Prominent : při vaření v poloze 1 je 0,55 bar (nízký) při vaření v poloze 2 je 0,90 bar (vysoký)


Doporučujeme nákup v těchto e-shopech:

Koupit tlakový hrnec PROMINENT Tescoma


ETESCOMA.CZ